Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-15 hod.)
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
08.02.2020
OSOBNÝ TRÉNING
Osobný tréning je najlepšou voľbou, ak chcete, aby váš tréning bol pod neustálym dohľadom odborníka. Či už ste úplný začiatočník, profesionálny športo... čítať celé
31.01.2020
Clash Jiu Jitsu Open NIGHT 2
Pozývame vás na Clash JIU JITSU OPEN NIGHT 2 v ramci ktoreho sme pripravili aj mini súťaž v dvoch kategoriách No Gi pokročilí a No gi začiatočníci. Za... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Silový tréning - Prilepinova tabuľka

Silový tréning - Prilepinova tabuľka

Ak  hľadáte zmenu a chcete vycibriť vaše silové zručnosti, Prilepinova tabuľka môže byť tou správnou odpoveďou. Skôr, ako sa pustíme do podrobností, je dôležité oboznámiť sa s niektorými pojmami, pri ktorých ľudia mávajú často zmätok a nevedia, kde je sever. Venoval som im osobitný článok…

Dva najdôležitejšie faktory, s ktorými budeme neustále pracovať je volume (pracovný objem) a intenzita.

Ak človek dvihne maximálne 100 kg, jeho 1 RM bude 100 kg (rep max- maximálne opakovanie) tak 70 kg z jeho 1 RM bude určovať 70% intenzitu.

Keďže sa jedná o silový tréning, počet opakovaní v jednej sérii sa nachádza v rozpätí 1-6. Viac ako 6 opakovaní sa neodporúča, pretože sú už považované za kontraproduktívne, čo sa výstavby sily týka.

Ako si môžete všimnúť v tabuľke, pri každej intenzite sa nachádzame v určitej zóne. Zóna nám tvorí ohraničenie pre určitý počet opakovaní v sérii a celkový počet "od-do". Pri jednosmernom cvičení, kde budeme celú tréningovú jednotku používať jednu zónu, nie je problém si presne určiť čísla. Ak skáčeme počas jedného cvičenia z jednej zóny do druhej dochádza k zmenám. Vzniká tu problém, ako si presne určiť počet opakovaní pri danej intenzite.

Pri cvičení v jednom pásme by to vyzeralo nasledovne:

Predpokladajme, že dotyčná osoba má 1 RM 160 kg a rozhodne sa cvičiť s intenzitou o 75% Keď sa pozrieme do tabuľky zistíme, že sa nachádzame v zóne 70-80%.

Bude platiť nasledovné:

3-6 opakovaní v jednej sérii

celkový počet opakovaní sa bude pohybovať v rozpätí 12-24

optimálny počet opakovaní bude 18

Ak bude počet opakovaní menší ako 12 = nedostatočný stimul pre rozvoj sily. Ak prekročíme hornú hranicu 24 opakovaní, môže dôjsť k pretrénovaniu.

 

MAXER GYM

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete

MAXERGYM

Lászlóa Telekiho 7320/2

Dunajská Streda 92901

Kontakty
Zákaznícka podpora MAXERGYM
Zákaznícka podpora MAXERGYM
(Po-Pia, 9-15 hod.)
© 2017 Všetky práva vyhradené. MAXER GYM
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk