O firmeProduktyAkcieBlogCrossfitKontakt
GYMSTICK

GYMSTICKOriginal je nástroj, ktorý vytvoril Risto Kasurinen, fínsky športovec. Použitie palice na tréning je vo Fínsku veľmi populárne a používa sa pravidelne v telocvičniach, vo športových tréningoch a  v rehabilitácií. Palica sa najčastejšie používa na zahrievanie, zvyšujúci sa rozsah pohybu a uľahčenie priťahovania. V skutočnosti je bežné vidieť tréningové kurzy vo fitnes kluboch vo Fínsku. Starší ľudia často používajú palicu na zlepšenie pohyblivosti kĺbov a palica sa tiež používa na vývoj techniky pre pohyb, ako sú drepy, výpady a olympijské dvíhanie.


V rokoch 1995 - 2000 Risto používal palicu vo veľkej miere na tréning v  ľadovom hokeji a využíval ho na výučbu drepov, výpadov a pri olympijskom dvíhaní s mladými športovcami. Počas tohto obdobia sa Risto rozhodol podeliť o svoje vedomosti o "Stick Training" a napísal knihu, ktorá bola úspešnou publikáciou vo Fínsku. Vtedy Risto začal experimentovať s pridávaním expandrov na palicu. Rýchlo si uvedomil, že pridanie gúm k palici sa ukázalo ako úspešný spôsob, ako pridať odpor k cvičeniu, ktoré už vymyslel. Pásy na tyči boli pôvodne jedna nepretržitá slučka, ale čoskoro si uvedomil, že mať dve oddelené pásy umožnuje viac cvičení a funkčných pohybov.


V roku 1997 Risto po tom, ako vynaložil všetky svoje úspory, vytvoril prvý gymstick, ktoré bolo pôvodne nazývané X Stick a bolo patentované vo Fínsku.


Naše hodiny vyučuje mladá Ramóna Rákóczi

Hodina je u nás 1x týždenne UTOROK o 19:00

60 min